Zabiegi


Przystawianie pijawek lekarskich:

W jednym seansie terapeutycznym przystawia się jednorazowo 2, 3, 5, 7 iub 9 pijawek (bardzo rzadko 10 lub 20 szt.) w 3 do 5 dniowych odstepach czasu. Jeden seans terapeutyczny trwa od 15 do 90 minut (przecietnie 45 minut) i zależy głównie od płci, wieku, oraz miejsca postawienia pijawek. Jesli jest to uzasadnione rodzajem schorzenia oraz jego ciężkością, a przede wszystkim postępami w przebiegu leczenia, to za jakis czas (3 do 6 miesiecy), sesję terapeutyczną powtarza się (2 do 5 razy), ponownie ustalajac dla danego pacjenta i każdej kolejnej sesji, niezbędną ilość przystawianych pijawek, czas przerw pomiędzy sesjami oraz długość trwania każdej sesji. W indywidualnych, bądż skrajnych przypadkach, prowadzenie hirudoterapii może różnić się w sposób diametralny od podanych powyzej zasad ogólnych.

Maseczka z własnej krwi:

Maseczkę na twarz, szyje, dekold oraz inne części ciała. można robić z własnej krwi.

Na pewno wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, ma wiele wątpliwości co do tego sposobu. Ta metoda jest skuteczna oraz całkowicie bezpieczna. Oczywiści jesli zabieg taki przeprowadza osoba z odpowiednimi kwalifikacjami, a pijawki pochodzą z legalnych źródeł.

Jest to sprawdzona i bardzo skuteczna metoda, która daje korzystny efekt wzmocnienia i regeneracji skóry. Następuje efekt naciągania skóry bardzo skutecznie niwelujący zmarszczki.

Zabieg jest połączony z hirudoterapią, czyli przystawieniem pijawek lekarskich. Krew pobierana jest przez minimum 2-3 szt. pijawek od osoby u której ma być nałożona maseczka.

Czas trwania zabiegu z maseczką to około 30-45 min.

Konchy i świece go uszu:

W trakcie spalania konchy lub świecy wytwarza się podciśnienie w kanałach usznych. Wskutek efektu kominowego pacjent odczuwa zmianę cisnienia. Podciśnienie wytwarzane w kanałach usznych zasysa substancje pochodząe ze swiecy lub konchy zawarte w wosku pszczelim oraz ziół i olejków eterycznych, które oddziaływują na narządy ucha wewnętrznego oraz na kanały nosa i zatok. Nastepnie osady i zanieczyszczenie (woskowina) zostają usuwane z ucha, a ciepło dostarczone do wnętrza ucha ogrzewa kanaly stymulując krążenie krwi i wzmacnia system obronny ucha środkowego. Zabieg ten jest przyjemny i relaksujacy.

Larwoterapia:

 

Larwy much stosowane są do oczyszczania ran z tzw. martwicy.

 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW JUŻ WKRÓTCE

Bańki:

 

Bańki stosowane są od bardzo dawna i są naprawdę bardzo skuteczne.

 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW JUŻ WKRÓTCE